^do góry strony
 • 1 Dom Kultury Kotlin
  Nasza Kultura Naszą Marką
 • 2 Dom Kultury Kotlin
  Karta Dużej Rodziny
 • 3 Dom Kultury Kotlin
  ZAPRASZAMY SERDECZNIE ! ! !
 • 4 Dom Kultury Kotlin
  ZAPRASZAMY SERDECZNIE ! ! !
 • 5 Dom Kultury Kotlin
  ZAPRASZAMY SERDECZNIE ! ! !
baner

KALENDARZ WYDARZEŃ

W najbliższym czasie...

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
5
7
9
12
19
20
21
22
23
24
25
27
28
30

Odwiedziło nas

DziśDziś34

BIP

BIP

Sekcje-DKK

Sekcje działające w DKK :

 (w skrócie - szczegóły w poszczególnych sekcjach w menu)


Tygodniowy Plan Działań Domu Kultury w Kotlinie

 

Poniedziałek:
-godz. 18.00 -20.00 „Film Team Kotlin” – mała akademia filmowa

W coraz szybciej rozwijającym się świecie mediów dostajemy do rąk narzędzia, które jeszcze nie tak dawno, były dostępne tylko profesjonalistom.
Dzięki „Film TeamKotlin” młodzi ludzie zgłębiają tajniki lustrzanki cyfrowej, kamery filmowej a także uczą się zasad filmowej kompozycji, sposobów prowadzenia wywiadów oraz zasad tworzenia filmów dokumentalnych. Komputer zamienia się w studio montażowe, w którym powstają ich pierwsze produkcje. Dzięki technice i wiedzy teoretycznej będą budować swój własny, indywidualny obraz otaczającego nas świata. Zajęcia prowadzi Przemysław Szyduk.

 

- godz. 17.00 - 19.00 Klub szachowo-warcabowy „Skoczek”
Klub przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W ramach zajęć odbywają się szkolenia szachowe, konkursy, ćwiczenia, gry towarzyskie i treningowe oraz turnieje. Zajęcia prowadzi mgr Paweł Witwicki.


- godz. 18.00 - 20.00 Chór „Arion”
Członkami chóru są mieszkańcy gminy Kotlin. Chór „Arion” jest zespołem śpiewaczym, 4- głosowym. W swoim repertuarze posiada pieśni muzyki dawnej, współczesnej, patriotycznej, ludowej i rozrywkowej. W roku 2014 obchodził 110- lecie działalności chóralnej na Ziemi Kotlińskiej. Dyrygentem chóru jest mgr Janusz Barański.


Wtorek:

- godz. 15.00 - 18.00 „Grupa Twórcza Artystycznie”
Tworzą ją dwie grupy zdolnych dzieci w wieku od 6 do 10 lat rozwijające się w dwóch podgrupach „ Sztuka (NIE) Mała” oraz „Upgrade Art”. Podczas zajęć twórczych mogą rozwijać swoje umiejętności plastyczne w różnych formach i dziedzinach sztuki. Zajęcia prowadzi Dorota Ludwiczak.


- godz. 17.00 - 20.00 Zespół Akordeonowy „Kotlin” - ZAK
Zespół złożony jest z uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej w Kotlinie. W roku 2016 Zespół będzie obchodził 30 - lecie działalności koncertowej. Jest to jeden z najlepszych i najdłużej działających młodzieżowych zespołów akordeonowych w Polsce. Koncertuje na terenie całego kraju jak i poza jego granicami. Nagradzany wielokrotnie na konkursach i festiwalach. Zespołem kieruje mgr Janusz Barański.


- godz. 20.00 - 21.00 Zumba
Motto tych zajęć to: „Wytańcz zgrabną sylwetkę”. Jest to fuzja tańca i aerobiku, ale przede wszystkim świetna zabawa. Są to zajęcia oparte na prostych choreografiach złożonych z podstawowych kroków najpopularniejszych tańców Ameryki Łacińskiej. Uczestnicy nie zdają sobie nawet sprawy, że ćwiczą, bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty. Z jednej strony lekcja cardio, z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego  sylwetkę, powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało. Z drugiej strony lekcja tańca, po której czujesz się lekko i radośnie, a wyzwalające się endorfiny wpływają na świetny humor. To doskonałe lekarstwo dla duszy i ciała.


Środa:

- godz. 16.30 - 19.00 „Music Voice and Joy”
Zajęcia wokalne mające na celu kształtowanie umiejętności pracy i śpiewu w grupie i indywidualnie. Zajęcia mają na celu zachowanie i rozwój swojej niepowtarzalności oraz indywidualności. Zajęcia prowadzi mgr Beata Godniak.

 

- godz. 15.00 - 20.00 Głośna Akademia Rozrywki - „GAR”
Zajęcia skierowane są do zespołów – duety, tria i inne formacje chcące tworzyć razem muzykę. Głównym założeniem „GAR” jest poprawa warsztatu wykonawczego przez umiejętności gry zespołowej, oraz współpracy w zespole. Na zajęciach uczestnicy poznają zasady akompaniowania, aranżacji, kompozycji. Zajęcia prowadzi mgr Bartosz Kurzawa.

 

- godz. 19.00 - 20.00 „Wieczory Śpiewacze”
Celem Wieczorów jest kultywowanie polskiej pieśni patriotycznej, ludowej, rozrywkowej i biesiadnej. Gospodarzem wieczorów jest mgr Bartosz Kurzawa.


Czwartek:

- godz. 16.00 - 19.30 „Studio Kreacji Ruchu”
Zajęcia tańca nowoczesnego mają na celu nie tylko naukę tańca, ale także podnoszenie sprawności fizycznej i kształtowanie osobowości. Dzieci na zajęciach rozwijają koordynację ruchową, słuch muzyczny, uczą się prawidłowej postawy ciała oraz rozumienia przestrzeni. Na zajęciach uczymy się głównie choreografii hip hop, disco dance oraz elementów z techniki jazz i z tańca towarzyskiego. Studio prowadzi mgr Arleta Piotrowska.

 

- godz. 20.00 – 21.00 Taniec towarzyski dla dorosłych

Chcesz brylować na parkiecie? Poznać walca lub salsę? Te zajęcia są skierowane właśnie dla Ciebie. Tańce standardowe takie jak elegancki walc angielski, wirujący walc wiedeński, argentyńskie tango, subtelny foxtrot czy szalony quickstep nie będą już dla Ciebie tajemnicą. Podczas zajęć poznajemy również tańce latynoamerykańskie: sambę, cha cha, rumbę, jive’a, paso doble. Ponadto zgłębimy tajniki salsy, rock’n’roll’a i nauczymy się figur z tańca użytkowego 2 na 1. Wszystko to w miłej i przyjaznej atmosferze, abyście mogli czerpać pełną radość z tańca.
 


- godz. 14.00 - 18.00 Sekcja Gitarowa
Jest to praktyczna nauka gry na gitarze. Zajęcia prowadzi Sławomir Owczarek.


Piątek:


- godz. 16.00 - 20.00 „Music Voice and Joy”
Zajęcia wokalne mające na celu kształtowanie umiejętności pracy i śpiewu w grupie i indywidualnie. Zajęcia mają na celu zachowanie i rozwój swojej
niepowtarzalności oraz indywidualności. Zajęcia prowadzi mgr Beata Godniak.


- godz. 16.00 - 17.30 Comiesięczne warsztaty dramowo – teatralne Nasz Teatr”.
Jest to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mają na celu wydobycie prawdziwych emocji spontanicznych reakcji.
Poprzez nie uruchamiają proces myślenia i tworzenia, służą edukacji. Warsztaty prowadzi mgr Agnieszka Gęstwa.


- godz. 18.00 - 20.00 Klub Miłośników Muzyki Rockowej 
Członkami Klubu jest młodzież jak i osoby dorosłe. Celem spotkań uczestników klubu jest popularyzacja muzyki rockowej i każdej innej "dobrej muzyki" ( bluesa, reggae, heavy metal, jazz). Organizacja Koncertów szeroko pojętej muzyki rockowej  na terenie gminy Kotlin oraz organizowanie wyjazdów na Koncerty do innych ciekawych miejsc na terenie kraju. Animatorem Klubu jest Tomasz Kościański.


Sobota:
 

- godz. 10.00 - 11.30 11 Gromada Zuchowa  "Leśne Ludki”. 

Członkami gromady są dzieci klas  1 - 3 które spotykają się cotygodniowych zajęciach i spotkaniach. Drużynową jest Natalia Czaplińska. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013. Dom Kultury Kotlin Rights Reserved.


Facebook youtube